• Gra Suburbia (nowa edycja)

Symbol: WGPTLP0UN083720
Wiek Od 14 lat
178.00
szt.
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
ORLEN Paczka 8.19
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska (Pobranie) 20
Kurier 35
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 100100100

Zostaw telefon

Gra Suburbia (nowa edycja)

  • Strategiczna gra autorstwa Teda Alspacha (Zamki szalonego Króla Ludwika, Słowołaki, Wilkołak).
  • Zbieranie i łączenie heksów połączone z budową własnego silniczka akcji.
  • Zmierz się z przyjaciółmi albo zagraj w dwa warianty solo.
  • Stań na czele rozwoju własnej dzielnicy i uczyń ją najbardziej zaludnioną w całym mieście!

Projektantem być
Życie w wielkim mieście nie musi być wcale gwarne i niewygodne. Obok fabryk i centrów handlowych mogą się przecież znajdować parki i jeziora. Szkoda, że wiele metropolii nie przykłada do tego wagi. Może czas na zaprojektowanie i zbudowanie własnego miasta, a przynajmniej jednej z jego dzielnic? Czy ci się uda? Cóż, o tym zdecydują już sami mieszkańcy

Początki
Przygotowując się do gry, połóżcie na środku stołu planszę Populacji, która będzie odmierzać wasze punkty zwycięstwa. Podzielcie kafelki Budynków na trzy stosy A, B i C a następnie z wierzchu stosu A weźcie 7 kafelków i umieśćcie na planszy Rynku, tworząc Rynek Nieruchomości. Obok planszy Rynku połóżcie po 4 kafelki Fabryk, Parków Miejskich i Przedmieść. Każdy z was dobiera po 1 planszy Dzielnicy i losuje po 1 żetonie Celu. Na środkowym wcięciu plansz Dzielnic umieszczacie po 3 kafelki startowe.

Rozwój
Podczas każdej tury macie do wykonania 4 akcje, z których pierwszą jest umieszczenie 1 kafelka Budynku albo 1 znacznika Inwestycji. Możecie wybierać spośród kafelków z Rynku Nieruchomości i kafelków podstawowych (Fabryki, Przedmieścia, Parki Miejskie). Biorąc kafelek z Rynku Nieruchomości, opłacacie jego koszt, a potem kładziecie obok przynajmniej 1 kafelka waszej Dzielnicy, rozpatrując jego działanie, a także działanie wcześniej położonych Kafelków. W ten sposób każda kolejna akcja będzie przyspieszać wasz rozwój.

Rozkwit
Umieszczanie kolejnych kafelków będzie wymagało od was odpowiedniego balansowania pomiędzy pozyskiwaną Reputacją a wydawanymi środkami to od tych dwóch czynników zależy, jak wiele osób osiedli się w waszej Dzielnicy. Jeśli zacznie wam brakować pieniędzy, wybierzcie kafelek Jeziora, a jeżeli ponownie będziecie chcieli rozpatrzyć działanie danego kafelka, połóżcie na nim znacznik Inwestycji, jeszcze raz opłacając jego koszt. Pamiętajcie, aby wszelkie wasze starania były skierowane na punkty Populacji ostatecznie tylko one będą miały znaczenie na końcu gry.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.